مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

براي بهار چه لباسي بخريم؟

 

فصل بهار كه مي‌شود، وقتش است كه لباس‌هاي پشمي را توي چمدان بگذاريد، چند قرص نفتالين لابه‌لاي لباس‌ها بگذاريد و آنها را روانه‌ انباري كنيد. در اين وقت‌ها است كه ويترين رنگارنگ لباس‌فروشي‌ها شما را وسوسه مي‌كند كه به خريد لباس‌ بهاري برويد. اما قبل از اينكه براي خريد لباس بهاره راهي پاساژ و مراكز خريد شويد حتما اين 12 نكته را به خاطر بسپاريد...

براي كودكان لباس‌هاي چسبان نخريد: اگر دنبال خريد لباس بهاره براي كوچولوها هستيد، يك قانون اصلي را بايد رعايت كنيد. آن هم اين است كه لباس‌هايي را براي فصل بهار بچه‌ها بخريد كه خيلي تنگ و چسبان نباشند. لباس‌هاي تنگ و چسبان ناراحت هستند و بچه‌ها در آن احساس راحتي نخواهند كرد.

بچه‌ها را همراه‌تان به خريد ببريد: توصيه دوم ما اين است كه انتخاب لباس‌ بهاره را به عهده خود بچه‌ها بگذاريد. اگر برايشان انتخاب كمي دشوار است دست كم چند لباس مناسب با رنگ‌‌هاي شاد و مورد توجه كودكان را انتخاب كنيد و از او بخواهيد از ميان آن لباس‌ها، لباس موردنظرش را برگزيند البته خريد رفتن با كودكان هم اصول خاص خودش را دارد. مهم‌تر از همه اينكه كودك شما قبل از خريد بهاره بايد خوب تغذيه كرده باشد و سير باشد. بچه‌ها وقتي گرسنه‌اند در هنگام خريد بهانه مي‌گيرند وگريه راه مي‌اندازند.

به كاتالوگ‌ها و وب‌سايت‌ها نگاهي بيندازيد: قبل از اينكه براي خريد لباس‌ بهاره به مراكز خريد برويد، پيش خودتان تعيين كنيد كه چه مدل لباسي، چه طرحي و چه رنگي را مي‌خواهيد. اين كار باعث مي‌شود كه خريد شما هدفمند شود. حداقل از سر درگمي در ميان انواع لباس‌ها نجات پيدا مي‌كنيد.شما حتي مي‌توانيد به كاتالوگ‌ها و وب‌سايت‌ها هم نگاه كنيد و از ميان مدل‌هاي موجود كه در اين فصل بهار، مد شده است، مدل دلخواه‌تان را انتخاب كنيد.

جنس‌هاي خنك را برگزينيد: به خصوص اگر دنبال خريد لباس بهاره براي كوچولوها هستيد، توصيه ما اين است كه به جنس لباس توجه ويژه‌اي داشته باشيد. جنس لباس در راحتي شما و احساس خنكي شما موثر است. بهترين جنس پارچه براي لباس بهاره، پارچه‌هاي نخي، كتان، پنبه‌اي و حتي ساتن است.

به رنگ‌ها دقت كنيد: فصل بهار، فصل تازگي طبيعت است و همه جا پر از گل و گياه مي‌شود بنابراين شما مي‌توانيد در انتخاب رنگ لباس‌تان هم از رنگ‌هايي كه در طبيعت در اين فصل زياد هستند، الهام بگيريد. براي پسربچه‌ها مي‌توانيد يك شلوار خاكي با بلوز سفيد ست كنيد. اين ست لباس را آقايان با سنين بالاتر هم مي‌توانند انتخاب كنند. براي دختر بچه‌ها هم رنگ‌هاي آبي تيره و سبز عالي است.

 

به جنس پارچه توجه كنيد: براي خريد لباس بهاره، بايد به جنس و دوخت پارچه لباس توجه ويژه‌اي داشته باشيد. پارچه خوب، پارچه‌اي است كه كيفيت آن در هر دو سوي آن يكسان باشد. به دنبال خريد پارچه‌هايي باشيد كه جنس نرمي داشته باشند و در عين حال مقاوم هم باشند. بهتر است براي خريد لباس بهاري دنبال پارچه‌هاي پلاستيكي نباشيد چون هم در آنها احساس گرما خواهيد كرد و هم به دليل اينكه مواد مصنوعي با پوست سازگاري مناسبي ندارد، ممكن است دچار خارش شويد به خصوص اگر براي خريد لباس براي بچه‌ها مي‌رويد، حتما به اين نكته توجه كنيد.

مانتوهاي بهاره بخريد: وقت آن رسيده است كه پالتوها و ژاكت‌هاي زمستاني را جمع كنيد و دنبال خريد مانتوهايي مناسب براي خريد فصل تابستان باشيد. براي فصل بهار سراغ خريد مانتوهاي رنگ روشن مثل سفيد، كرم و خاكي برويد حتي مي‌توانيد براي مهماني‌هاي خودماني‌تر، مانتوهاي بنفش روشن، صورتي روشن، سبز روشن و مغز پسته‌اي را بپوشيد. سعي كنيد مانتوهايي را كه انتخاب مي‌كنيد پارچه‌هاي نازك و سبكي داشته باشند و بدون چين و لايه باشند.

كفش بهاره بخريد: در فصل بهار، چكمه و نيم چكمه تعطيل است بنابراين سري به كفش‌هاي روباز بهاري و صندل‌ها بزنيد. كفش‌هاي تخت عروسكي گزينه خوبي براي بانوان هستند كه حتي مي‌توانيد آن را با جوراب‌هاي نازك زنانه ست كنيد. براي آقايان هم صندل‌هايي كه با بندهايي روي پا محكم مي‌شوند براي موقعيت‌هاي غيررسمي بهاري مناسب‌اند. اگر علاقه‌اي به پوشيدن صندل نداريد، حداقل براي بهارتان، يك جفت كفش پارچه‌اي خنك بخريد.

يك ژاكت سبك بخريد: چند سالي است كه ژاكت‌هاي سبك با پيراهن‌هاي نخي زيرشان روانه فروشگاه‌ها در فصل بهار شده است. اين ژاكت‌ها در رنگ‌هاي مليح و زنانه با بلوز سفيد زيرين، انتخاب مناسبي براي مهماني‌هاي خودماني و ساده در فصل بهار است كه احساس راحتي و آسايش بهار را در شما دوچندان مي‌كند.

زيرپيراهن را فراموش نكنيد: شايد به نظر شما خيلي پيش پا افتاده و ساده باشد ولي پوشيدن يك زير پيراهن مناسب و نخي از اين فصل به بعد ضروري است. پوشيدن يك زير پيراهن مناسب باعث مي‌شود كه در ظهرهاي بهاري كه هوا گرم مي‌شود، بوي بدي نگيريد. زير پيراهن نخي به خصوص براي آقاياني كه در روزهاي گرم بهاري در هواي آزاد كار مي‌كنند بسيار ضروري است كه كمك مي‌كند هر روز نياز به تعويض لباسشان نداشته باشند.

شال‌ها و روسري‌هاي بهاري بخريد: شال‌ها و روسري‌ها در فصل بهار با رنگ‌هاي شاد مناسب‌ترند.در عين حال دنبال شال‌ها و روسري‌هايي باشيد كه بافت شلي داشته باشند كه به جريان هوا در آن كمك كنند و احساس خنكي داشته باشيد.

يك باراني دم دست بگذاريد: فصل بهار فصل باران‌هاي ناگهاني است بنابراين دم دست داشتن يك باراني شاد به شما كمك مي‌كند كه در هواي باراني خيس نشويد.


نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 9:42 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog